CARL HANSEN & SON

İskandinav tasarımının en önemli unsurlarından biri olan “el işçiliği” Carl Hansen firması için neredeyse her şey demektir.

1908 yılında kurulan firma 1950’den itibaren belki de dünyanın en saygın sandalye tasarımlarından biri olan Model 24-WISHBONE Chair üretimini yapmaya devam etmektedir.

1930’lu ekonomik buhran yıllarını Singer marka dikiş makineleri için ahşap kutular yaparak geçirerek hayatta kalmayı başaran firma, savaş sonrası yılların hemen ardından Danimarka Tasarım Akımı’nın öncülüğünü isimlerden biri olan mobilya tasarımcısı Hans Wegner’le iş birliği yapmıştır.

H. Wegner’in ölümüne kadar devam eden bu birliktelik aslında firmanın hala bu efsanevi tasarımcının işlerini üretmeye devam etmesi nedeniyle günümüzde de sürmektedir. NORDist koleksiyonuna yeni katılan markanın ürünleri çok yakında mağazada olacaktır.

www.carlhansen.com/

NORDist

İskandinav ülkelerinin tasarım havasını mobilyadan aydınlatma ve aksesuara kadar tam bir bütünlük içerisinde sunan NORDist, kuzey ülkelerinin en köklü ve nitelikli firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 10.00-18.00

 

Bizi instagramda takip edin @NORDist