Thomas Bentzen tasarımı yeni Cover Lounge İskandinav sadeliğine yeni bir örnek

Danimarkalı marka Muuto firması koleksiyonundaki “Cover” serisine temiz ve minimal estetiğe sahip olan  yeni Cover Lounge sandalye tasarımını  ekledi. Kopenhag merkezli tasarımcı Thomas Bentzen’in tasarımı olan Cover Lounge ilk tasarım olan Cover sandalyeye benzer şekilde  öne çıkarılmış kayın iskelet ve arkalık kısmının “davet edici bir ifade” sunmak amacıyla kolçakları oluşturacak şekilde aşağıya doğru kıvrılması ile tamamlanıyor.

Bentzen tasarımdaki amacının İskandinav işçiliğinin geleneklerinde yatan ve bir zamanlar modern ve zamansız olarak nitelendirilen “öne çıkan ahşap malzeme ile konforlu bir koltuk” tasarlamak olduğunu söylüyor.

Cover sandalye ile tasarımsal olarak dil birliği içinde olan Cover Lounge  daha büyük ve rahat görünmesi ve daha konforlu bir oturum sağlaması için arka kısmı biraz daha yüksek ve oturma kısmı daha alçak tutulmuş.

“Masif ahşap ile rahatlığın karşıtlığını dengelemeye çalışırken aynı zamanda şeffaf ve havadar bir tasarım yakalamaya da çalıştık” diye aktarıyor Bentzen tasarım sürecini.

Bentzen’e göre deri ya da kumaş ile kaplanabilen oturma fontu hem konforlu hem de oturan kişiye istediği şekilde oturma rahatlığı sunuyor.

 

 

 

 

NORDist

İskandinav ülkelerinin tasarım havasını mobilyadan aydınlatma ve aksesuara kadar tam bir bütünlük içerisinde sunan NORDist, kuzey ülkelerinin en köklü ve nitelikli firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 10.00-18.00

 

Bizi instagramda takip edin @NORDist