İskandinav yalınlığı…Muuto Ambit Rail

Neden bazı şekiller diğerlerine göre daha çok dikkatimizi çeker?

Muuto firmasının yeni ürünü Ambit Rail aydınlatma tasarımcıları Stockholm merkezli tasarım ve mimarlık ofisi TAF Architect,  formun önemine dikkat çekerek çok yalın görünen bir tasarımı farklı kılmayı başarmışlardır. Çizgisel ve yuvarlak şekil arasında çekici bir dış çizgi oluşturan bir dinamik olduğunu söyleyen tasarımcılar Ambit Rail’de bu dinamizmi yakalamışlardır.

Tasarım sürecinde malzeme ve oranları çok titiz bir şekilde inceleyerek akışkan bir form elde eden tasarımcılara göre Ambit Rail, bakmaktan asla sıkılmayacağınız zamansız bir üründür.

Ambit Rail, Ambit aydınlatma serisinin bir uzantısı olarak son derece yalın ve şık duruşuyla İskandinav estetiğini yansıtmaktadır. Bilardo masası aydınlatmasının modernize edilerek günümüze uyarlanması sonucu oluşmuş olan bu aydınlatma tüm bağlantıların ve kabloların gizli ve ince olması sayesinde, havada süzülüyormuş izlenimi vererek eğlenceli bir illüzyon oluşturmaktadır.

 

NORDist

İskandinav ülkelerinin tasarım havasını mobilyadan aydınlatma ve aksesuara kadar tam bir bütünlük içerisinde sunan NORDist, kuzey ülkelerinin en köklü ve nitelikli firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 10.00-18.00

 

Bizi instagramda takip edin @NORDist