PP Mobler

Temel olarak en ünlü mobilya tasarımcısı ve ustası Hans Wegner ürünlerini imal eden PP Mobler 1953 yılında kurulmuş bir aile işletmesidir. Üretime ilk başladığı yıllarda 150m2’lik bir atölye olan PP Mobler, bugün yaklaşık 2000m2’lik bir alan, yüksek teknoloji ve el işçiliğinin bir arada kullanıldığı bir üretim merkezidir.  Kendilerini “fabrika” olarak nitelendirmektense “atölye”olarak kalmayı tercih eden PP Mobler bu sayede sürekli bir kalitenin yakalanabileceğinin bilincinde olan yöneticilere sahiptir.

Gerçektende ahşabın bu denli özenle seçilip işlendiği atölyeler az sayıda da olsa vardır.  Ancak fabrika yoktur. Malzeme ve işçilikte kaliteyi her konunun üzerinde tutan PP Mobler’de her türlü malzeme yerel olarak temin edilerek, kontrol mekanizmasının sürekliliği ve etkinliği en yüksek seviyede kalmasının yolu açılmıştır. Tüm işçilik ve malzeme maliyeti cazibesine rağmen Çin’de bir üretim planlamayan PP Mobler kaliteli üretimini bu şekilde sürdürebileceğinin bilincindedir.

Her ne kadar koleksiyonunda Hans Wegner dışında başka ürünlerin sayısı çok az olsa da her yıl güncel tasarımcılarla işbirliğine giderek deneysel bir çalışmayı üreterek ürün portföyüne katar.  PP Mobler, her biri, geleneksel İskandinav tasarım geleneğinin birer örneği olan bu yeni tasarımların imalatı sayesinde, yeni üretim teknikleri geliştirerek zanaat bilgisinin canlı ve üst düzeyde kalmasına yol açmaktadır.

PP Mobler’den tedarik edilecek herhangi bir ürün, kalitesi ve kusursuz oranları her türlü mimari düzenleme içerisinde kendisine rahatlıkla yer bulabilir.

NORDist

İskandinav ülkelerinin tasarım havasını mobilyadan aydınlatma ve aksesuara kadar tam bir bütünlük içerisinde sunan NORDist, kuzey ülkelerinin en köklü ve nitelikli firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 10.00-18.00

 

Bizi instagramda takip edin @NORDist